Січневий USDA: звіт, який нічого не міняє
Ось і настав час звітного періоду, за результатами якого можна будувати плани на майбутнє. Але, як виявилося, нинішній звіт WASDE практично не змінився: цифри не змінилися завдяки значній частці геополітики в даних. Це задовольнило очікування, до сих пір вірять в правдивість звіту, трейдерів і, навіть, вселив у них надію, змусивши спрацювати принцип: «не гірше - вже добре».
Але, не все так добре, як здається на перший погляд. Перший і, мабуть, головне питання, яке виникає після аналізу звітності: де обіцяні багато мільярдні закупівлі Китаєм?
Збільшення виробництва і зниження кількості запасу кукурудзи до позначки 297,8 ММТ було виправдано підвищенням споживання на 5 ММТ. Тут явно простежується етаноловий слід. А ось з індійськими курми, мабуть, не склалося, яких «планувалося» відгодовувати тієї самої кукурудзою. Навіщо тоді потрібна активність тендерів? Куди Росія буде везти 1,7 млн. І з яких запасників взяли таку кількість сировини? І чому раптом Південна Корея різко зменшила попит?
Що стосується США, то їх експортні поставки рухаються дуже повільно, Аргентина своє зерно розпродала, а нові надходження очікуються в березні. У звіті не сказано нічого про посуху в Бразилії. Також не згадали, що Зімбабве в два рази скоротило виробництво.
Поставки пшениці
На думку американських експертів, очікується істотне скорочення виробництва пшениці, приблизно на 1 ММТ. При цьому очікується, що всі запаси підуть на задоволення запитів споживачів. Вивчаючи нинішні темпи експортних поставок пшениці з РФ, які розраховані на 34 ММТ, слабо віриться, що план буде виконаний. Скорегувати цифру можна, якщо до статистичних даних додадуться, приміром, показники Ірану і Казахстану. Крім цього, у звіті не показано підвищення виробництва злаків в Індії і його зниження в Пакистані.
Отже, зміни в звіті з'являться навесні або влітку, тому зараз залишається лише передбачати ситуацію. На сьогоднішній день підтримати пшеницю готові тільки трейдери. Україна в свою чергу перестає наполягати на тому, що внутрішнє споживання пшениці незмінно. Таким чином, до кінця сезону потенціал експорту буде відповідати оцінці УЗА середини літа. У підсумку, ми бачимо наступну картину: залишок злаків, який вже вивезений або числиться в замовленні становить близько 15 ММТ пшениці, залишок проторгувався, а попит не знижується.
Що стосується сої, то тут запасів набагато більше, ніж попиту. Тендеру на продаж будуть активні з 15 січня, але бажаючих брати участь у закупівлях - практично немає. Навіть Трамп в своєму Твіттері висловився зневажливо щодо торгів, тим самим натякнувши на незатребуваність сировини.
Натхнення втрачається з новим звітом
ЄС стала розпускати чутки про епідемії свинячого і пташиного грипу. Погані манери РФ і України перейняв на себе Єгипет, заявивши про ідею створення власного ринку пшениці. Китай в свою чергу запустив в продаж державні запаси свинини в розмірі 100000 тонн розрахованих на 1,4 мільярда китайського населення, в надії скоротити дефіцит ринку.
Закрадається підозра, що Китай просто хочуть змінити на Іран, а у американського уряду з'явився новий whipping boy. Все ясніше стає, що Третя світова вже давно активно йде в соцмережах, залучаючи все більше диванних аналітиків. І походу, таке протистояння починає охоплювати всі сфери життя, і сільське господарство - не виняток. Думки розділені, ніхто не знає чого чекати, які прогнози врожаю на майбутнє і як буде виглядати наступний звіт WASDE.